Споменик жртвама у ратовима 1990 – 2000 и НАТО агресији 1999. године

Народни споменик у централном градском парку посвећен је жртвама ратова 1990–2000. и НАТО агресије 1999. године. На мермерној плочи уписана су имена погинулих суграђана, а место је средиште комеморација и полагања венаца сваке године 24. марта.
Скроман, достојанствен меморијал који чува сећање и опомиње.